Hudební obor

 

Naši žáci se mohou učit v těchto hudebních předmětech:

Přípravné studium

Přípravná hudební výchova je určená dětem od 6 let
Děti se mají možnost seznámit se základy práce hudebního oboru a připravují se ke studiu předmětu hudebního oboru, který se studuje od 1. ročníku I. stupně základního studia, celkem 7 let. Žák má možnost pokračovat ve studiu v II. stupni základního studia v délce 4 roky.

Hudební nauka

Hudební teorie je základem pro hru na všechny nástroje. Hudební nauka je povinná do 5 . ročníku všech předmětů hudebního oboru

Hra na klavír

tento melodický a harmonický nástroj nabízí širokou škálu zvukových a výrazových možností. Má uplatnění jak nástroj sólový, tak doprovodný. Hru na klavír využívá i celá řada různých jiných profesí – ladiči, tanečníci, herci, učitelky mateřských a základních škol, členové amatérských i profesionálních kapel a pod. 

Hra na flétnu

Zobcová flétna

je na naší škole plnohodnotným nástrojem. Má bohatou historii i repertoár. Seznámíme vás s celou  rodinou od flétny sopránové přes altovou, tenorovou až po basovou. Jak sólově, tak i v souboru.

Příčná flétna

je nástrojem příjemného sametového tónu a širokého uplatnění – může hrát sólově, s doprovodem klavíru, kytary, atd. Je vyhledávaným nástrojem do různých souborů, bandů či orchestrů. Na flétnu se s pomocí zahnuté hlavice mohou začít učit hrát již i menší děti, které díky tomuto vynálezu a bohatému repertoáru začínají velmi brzy pronikat do světa hudby.

 

Hra na klarinet, saxofon, pozoun a trubku

U nás máte možnost naučit se hrát na všechny tyto dechové nástroje.

Hra na kytaru

Nástroj starých španělských mistrů, ale i trampských a folkových muzikantů, tak to je kytara.

Hra na akordeon

Nástroj těžký jak hrou, tak i svou hmotností. Přesto na nás při zvuku akordeonu vždy dýchne atmosféra staré Paříže…

Hra na housle

Jména jako Stradivari, Niccolo Paganini nebo Václav Hudeček, Jaroslav Svěcený, Pavel Šporcl a další patří neodmyslitelně k tomuto nástroji a je nám velkou ctí, že i na naší škole probíhá výuka hry na housle.

Hra na kontrabas nebo baskytaru

Nástroj zvaný lidově basa je nedílnou součástí symfonických i komorních orchestrů a mnoha smyčcových komorních souborů, velice důležitou roli hraje však i v dalších hudebních stylech: jazz, blues, folk nebo rock and roll.
Pokud vás neosloví přímo kontrabas, můžete zvolit i baskytaru.

Sólový zpěv

Hlas je nástroj, který nosíme všude s sebou.  Naučíte se s ním citlivě zacházet a správně jej používat v různých hudebních stylech a žánrech .