Zpravodaj ZUŠ Čerčany

Článek do Čerčanského Zpravodaje, září 2019

Změny na počátku školního roku:

Dle sdělení Stavebního úřadu Obce Čerčany byl schválen stavební záměr: Stavební úpravy domu. č.p. 59, změna užívání DPS na ZUŠ. Znamená to, že nejpozději v zimě by měla začít vybraná stavební firma na objektu pracovat. Předpokládá se, že stavba bude dokončena v června 2020 tak, abychom se na příští školní rok mohli přestěhovat do upravené budovy. Rekonstrukce je plánovaná na dvě etapy. V té druhé by se k rekonstruované budově měl dostavět malý sál který škola ke svým výukovým programům potřebuje nejenom pro muzikanty, ale hlavně pro tanečníky. Od 2. září vyučuje hru na klavír slečna Noemi Koblischková Bc. A, absolventka Konzervatoře Teplice, absolventka bakalářského studia HAMU a v současnosti studentka magisterského studia.

Akce do konce roku 2019

kromě pravidelného vyučování proběhne i v letošním školním roce několik zajímavých akcí. Na podzim se sejdeme 23.10 v sále kulturního domu , kde si zavzpomínáme na jednoho z největších velikánů české i světové hudby, Antonína Dvořáka. V listopadu a prosinci připravujeme oblíbené přehrávky jednotlivých tříd hudebního oboru. Nebudeme chybět ani na Rozsvícení vánočního stromu a Betlémském světle v Hospici Dobrého Pastýře. 14. prosince nás čeká Adventní koncert v kostele sv. Havla v Poříčí nad Sázavou. Nebudou chybět ani naši výtvarníci a tanečníci. Termíny jednotlivých akcí budou zveřejněny do konce září na našich webových stránkách. Anton Masnica, ředitel školy

Výtvarný tábor na Chrudimce 20189

ZUŠ Čerčany ve spolupráci s Českými drahami a Galerií u Marie pořádala již 11. ročník výtvarného tábora na „Chrudimce“. Letos jsme se inspirovali slunnou Itálií a její bohatou uměleckou minulostí i současností. Týden plný her a malování se opět vydařil. Děti malovaly závodní vozy Ferrari v duchu italského futurismu, barokní kašny podle Berniniho, Luciana Pavarottiho jako římskou mozaiku a jiné italská motivy.

Bylo nám fajn a snad to rodiče i na nás viděli, když si pro děti po týdnu přijeli.

Výtvarný tábor na Chrudimce se stal pro nás dospělé a doufám i pro děti srdeční záležitostí a už se těšíme na 12. ročník, který začínáme vymýšlet a připravovat. Marie Kolářová

Výtvarný tábor na Chrudimce 2019, ohlasy účastníků:

LDT Chrudimka

Tak jako každý rok v posledním týdnu prázdnin, tak se i letos v termínu 24.8. – 31.8. 2019 uskutečnil tradiční umělecký tábor na Chrudimce – prostě „VÝTVARKA“.
Tábor se nachází nedaleko Trhové Kamenice uprostřed krásné zalesněné přírody v těsné blízkosti řeky Chrudimky. Tábor je tak oblíbený, že i přes navýšení počtu dětí, je po otevření přihlášek vždy během pár dnů obsazen již v lednu. Děti se na výtvarku těší celé prázdniny a nemohou se dočkat. Nejenom proto, že se tam setkají se svými spolužáky z Čerčan, Pyšel a okolí, ale především pro zajímavý a bohatý program plný překvapení.

Výtvarka je pod vedením profesionální malířky Marie Kolářové, která vede výtvarný obor v ZUŠ Čerčany. Spolu s vedoucími a praktikanty z řad starších spolužáků připravili letos program na téma Pod italským nebem, a proto i oddíly měly pěkně „jedlé“ názvy jako např. Tagliatele, Ňoky, Tortelini, Špagety, Makaróny, Papardelle, Linguine, Alfabety apod.

Děti si vymyslely také tematické pokřiky: Papardelle, papardelle, uvaříme nepřátele! Kdo snídá ňoky, ten hýbá boky. V polívce je kousek světa, my jsme oddíl Alfabeta…

Inspirovaly se významnými italskými malíři a umělci a namalovaly obrazy jako Zrození Venuše, Portrét z ovoce, Věci v pohybu, Fontány, či Mozaiku s Pavarottim.

Jídlo bylo opět výtečné, proběhla dvakrát oblíbená diskotéka a nakonec pouť, kde se platilo uměleckými penězi – kaňkami -, které si děti vysloužily v různých soutěžích a za něž si potom mohly koupit cukrovou vatu, párek v rohlíku nebo nápoje.

Závěrečné vystoupení pro rodiče „S Italem v kuchyni, tentokráte s Pietrem Rocchem“ bylo jako vždy vtipné, nápadité a veselé. María s Pietrem nacpali do trouby Pavarottiho s Monou Lisou, gondoliéra s pizzou a Pinocchia.

Děti nakonec zapěly píseň „Ti amo, Itálie, ti amo, Toskánsko, ti amo, boloňské špagety miluješ ty i ty, zpíváme…… a už nyní plánují, s kým budou příští rok na chatce 

Martina Tichá

Na táboře se mi moc líbilo. Hráli jsme tam hodně her a kreslili spousty obrázků. V chatkách jsme byli po čtyřech. Naše téma bylo: „Pod Italským nebem“ a proto se každý oddíl jmenoval po těstovinách. Byli tam: ňoky, tortellíny, tagliatelle, lingvini, špagety, alfabeti, papardelle a macaroni.

Moc se mi líbilo, že jsme tam měli psa Montyho, byl roztomilý a každý se s ním mazlil. Poslední den jsme tam měli takovou slavnost, dostali jsme malované peníze a za ně jsme si kupovali různé věci, hlavně jídlo. Na konci jsme dostali od Marie krásné malované masky a ty jsme si odvezli domů na památku. Martina Jirešová, Pyšely 4. třída

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>