Zpravodaj ZUŠ Čerčany

článek do Čerčanského Zpravodaje: březen 2020

Taneční odpoledne.

V neděli 19. ledna 2020 se v sále KD Čerčany sešli tanečníci všech věkových skupin a připravili originální program „Přivítání nového roku tancem“, pod vedením paní učitelky Michaely Suši. Program začínal vystoupením tříletých tanečnic z Dráčku. Je obdivuhodné, s jakou zodpovědností a nasazením tanečnice ke svému vystoupení přistoupily. Napětí v sále by se dalo krájet až do vysvobozujícího bouřlivého potlesku, který mimochodem zněl po každém vystoupení. Nejmenší tanečnice vystřídaly žákyně jednotlivých oddělení tanečního oboru Zušky. Tady se ukázalo, že profesionalitu nemusíme hledat jen u špičkových umělců. Žákyně přípravného studia prokázaly v průběhu svého vystoupení neuvěřitelnou pohotovost. Při jejich vystoupení došlo ze strany korepetitora – ředitele školy, k „drobnému přehmatu“. Místo pěti krátkých skladbiček zahrál jenom čtyři. Malé tanečnice zareagovaly fantasticky: po několika  sekundách překvapení, vedené  hudbou, taky přeskočily jedno taneční číslo a své vystoupení dotančily bezchybně dokonce. Odpoledne vyvrcholilo vystoupením bývalých žákyň paní učitelky Suši z pražské ZUŠ Lounských. Slečny zaujaly nejenom svým projevem. Naše nejmenší tanečnice obdivovaly hlavně jejich kostýmy. Kačenka se svěřila paní učitelce, že by chtěla mít jednou taky takové šaty. „Až vydržíš tančit tak dlouho, taky je budeš mít“.“Vydržím! Paní učitelko. Vydržím!“.

Pololetní přehrávky, soutěž MŠMT:

V týdnu od 20. ledna 2020 absolvovali žáci hudebního oboru pololetní přehrávky, kde si vyzkoušeli část svého repertoáru. Mohli se tak sami přesvědčit o tom, že systematická, pravidelná domácí příprava se vyplácí a umožňuje jim prezentovat své hráčské dovednosti v různém prostředí i podmínkách.

V rámci přehrávek proběhlo školní kolo soutěže MŠMT ZUŠ ve hře na smyčcové nástroje, klavír a kytaru. Připravilo se 9 žáků školy a všichni úspěšně postoupili do okresního kola soutěže. První pololetí jsme ukončili koncertem žáků 29. ledna 2020 v KD Čerčany. Představili se také všichni soutěžící.  V průběhu večera byly vyhlášeny výsledky školního kola a všem soutěžícím byly předány diplomy.

Okresní kolo soutěže:

26. února se konalo okresní kolo soutěže v ZUŠ Votice. Ve hře na klavír nás reprezentovaly tři žákyně. Žofie Nehasilová ze třídy paní učitelky Kateřiny Soukupové získala v II. kategorii 3. místo. Monika Klečková získala v V. kategorii 1. místo. Ivana Klečková získala v VII. Kategorii 1. místo s postupem do Krajského kola soutěže. Obě žákyně jsou ze třídy paní učitelky Ludmily Žvejkalové. Ve hře na kytaru získali ve II. kategorii Tomáš Pohanka a Violeta Varha 2. místo. Oba žáci jsou ze třídy paní učitelky Petry Hladíkové. Ve III. Kategorii získala Lucie Satrapová 1. místo a Adam Zedek získal ve IV. kategorii 2. místo. Oba žáci jsou ze třídy paní učitelky Ivany Masnicové. Ve hře na housle získal ve III. kategorii Marek Šintal ze třídy paní učitelky Ireny Štochlové 1. místo s postupem do Krajského kola soutěže. Ve hře na kontrabas získal Vojtěch Řada ze třídy pana učitele Antona Masnici ve II: kategorii 1. místo s postupem do Krajského kola soutěže. Všem soutěžícím gratuluji a děkuji pedagogům za přípravu žáků na soutěž a rodičům za pomoc a podporu. Vzhledem k mimořádné situaci zatím nevíme, zda bude soutěž v krajských kolech pokračovat.

Anton Masnica ředitel školy

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>