Zpravodaj ZUŠ Čerčany

Zprávy ze Základní umělecké školy

Všechno nejlepší do nového roku přeji žáci a zaměstnanci ZUŠ Čerčany

Třídní přehrávky: koncem měsíce listopadu a začátkem prosince se konaly přehrávky žáků hudebního oboru v sále KD Čerčany a v místním Kině. Zejména žáci prvních ročníků, kteří si poprvé zkusili zahrát na pódiu častokrát za asistence pedagoga absolvovali první důležitý krůček k tomu, aby se ujistili o tom, že hodiny přípravy a cvičení, které museli podstoupit mohou přinést radost a potěšení nejenom jím samotným, ale taky rodičům, rodinným příslušníkům a všem, kteří se přišli podívat a podpořit jejich snahu vytvářet něco hezkého. Děkuji za pomoc všem, kteří nám pomohli s realizací přehrávek, zejména panu Martinovi Macháčkovi, který si k vůli termínu přehrávky vyměnil službu ve svém zaměstnání.

Rozsvícení vánočního stromu – spolupráce se Základní školou Čerčany: díky pochopení a vstřícnosti vedení Základní školy a paní učitelky Bohumily Havelkové jsme letos mohli připravit pásmo koled společně s žáky Základní školy. V měsíci listopadu jsme každé pondělí ráno od 7:10 nacvičovali koledy se zpěváky pod vedením paní učitelky Havelkové. Současně s nimi se připravovali na rozsvícení stromu i zpěváci, hudebníci a tanečníci z naší školy. Na vystoupení se společně podílelo 50 žáků. Posluchačům se vystoupení velice líbilo a všichni jsme si to moc užili.

Betlémské světlo: v neděli 16.12. jsme se zúčastnili společné vernisáže výstavy obrazů Karla Pavlíka a žáků výtvarného oboru naší školy pod názvem „Malujeme Vysočinu“. Vernisáž se konala v Hospici Dobrého Pastýře v Čerčanech v rámci adventního odpoledne, „Betlémské světlo“. Po krátké Intrádě, kterou zahrál na trumpetu Jakub Sklenář uvedla výstavu Marie Kolářová, která zarecitovala za kytarového doprovodu paní učitelky Masnicové vlastní báseň „ Vysočina“. V průběhu odpoledne vystoupili i naši tanečníci a zpěváci. Jsme rádi, že jsme mohli přispět ke sváteční atmosféře a nejvíce mne těší reakce rodičů, kteří byli v mnoha případech překvapení a dojatí z vystoupení svých dětí a namalovaných 60 obrazů žáků výtvarného oboru.

Vánoce a muzicírování: stejně, jako v předchozích letech se někteří žáci a pedagogové účastnili již tradičních vánočních vystoupení v okolí. Na Štědrý den dopoledne v kostele sv. Filipa a Jakuba na Chvojně hráli a zpívali koledy v pásmu „Staročeské Vánoce“. Nechyběla účast na tradiční půlnoční mši v kostele sv. Havla v Poříčí nad Sázavou a vánoční muzicírování zakončili někteří žáci a učitelé 25.12. Vánočním koncertem souboru „Musica Diversata“ v kostele sv. Mikuláše v Benešově.

Přání se nám vyplnila a pohádka se mění ve skutečnost: před rokem jsem psal o tom, že se nám povedlo založit taneční obor a navýšit cílovou kapacitu žáků školy. Letos díky zřizovateli školy, Obci Čerčany, pohádka pokračuje dál a dle rozhodnutí zastupitelstva Obec plánuje přestěhovat školu do domu Sukova 59 ještě v letošním roce. Projekt k úpravám domu postoupila Obec již k vyřízení stavebního povolení. A vidíte… pohádky jsou pravdivé.

Anton Masnica, ředitel školy

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>